„Küzdünk tovább és egyre jobbak leszünk.”

Kerékgyártó Krisztián vezetőedző nyilatkozott a hétvégi mérkőzésről:

Felnőtt csapatunk szombaton a jó erőkből álló Cigánd csapatát fogadta, akiknek egészen mások a céljai (bajnokság megnyerése), mint nekünk. Ennek tükrében egy kicsit defenzívebb felállást és taktikát választottuk, ami a mérkőzés első 15 percében meg is állta a helyét, de egy zseniális, felgyorsított rövid passzos játék után már gólt is kaptunk. Ezután is veszélyesen játszottak a vendégek, de a védelmünk és a kapusunk játékban tartotta a csapatot. Aztán a fokozódó nyomás után, ami ránk nehezedett, jött egy szabálytalanság, amiért büntetőt ítéltek ellenünk és már 0-2 volt az eredmény. Majd gyorsan, még a félidő lefújása előtt már 0-3-ra növelte a cigándi csapat az előnyét. A második félidőben a 3 belsővédős játékunkat megszüntettük a több lehetőség reményében. Egy váratlan “átlövéssel” azonban 4, majd egy jól értékesített rögzített szituáció után 5 gólra növelte előnyét a vendégcsapat. A csapatunk erejét az mutatja a legjobban, hogy a szezon talán legszebb góljával szépítettünk jó 40 méterről, ami hatalmas gátat szabadított fel a fiúkban. Így merészebbek lettünk, végre mertünk olyan megoldásokat választani amit eddig nem. Egy pontrúgás után megszereztük második gólunkat, s ugyan később még 3 nagyobb lehetőségünk is adódott a gólszerzésre, de a mi lábunk ilyen szituációban még megremeg. Sokadik vereségünk után azt mondom, nem adhatjuk fel, s nem is fogjuk, küzdünk tovább s egyre jobbak leszünk. A magam részéről már nagyon várom, hogy akár egy kis szerencsével, de a fiúk begyűjtsék végre első győzelmüket.