STC-Emőd

Zsófi József, szakmai igazgató nyilatkozata a mérkőzésről:

A hétvégén az Emőd csapatát fogadtuk bajnoki mérkőzésen, akik 8 ponttal rendelkeztek. Csapatunk nagyon készült, hogy ezen a mérkőzésen, egy verhető ellenfél ellen megszerezze első pontjait. Az első félidőben próbáltunk előnyt kovácsolni a hazai pályából, de nem igazán volt átütő erő a támadásokban, illetve azok felépítésében. A jobb oldalt csak  nagyon keveset használtuk a támadó harmadban, bal oldalon voltak elfutásaink, beadásaink, ami némi veszélyt jelentett az ellenfél kapujára. Sajnos, Kerékgyártó Csaba sérülése miatt a 26. perceben cserére, átrendeződésre kényszerültünk, majd a 36. percben kapusunk, Nagy István Csaba kiállítása tovább nehezítette helyzetünket. Tíz emberrel is küzdött, hajtott a csapat, de sajnos, sok hibával játszott. A földön való próbálkozásainkat a sok eladott labda jellemezte. Pontatlanok voltunk. A felíveléseinknél pedig a támadóinknak nem sok esélye volt. Az ellenfél próbálkozásainál védelmünk sok üres területet hagyott az Emőd támadói számára. A mai modern futball alapja a jól megkomponált, hátulról felépített, beszédes támadó játék, amiből sajnos hiányt szenvedtünk. Sokkolta csapatunkat az 51. percben kapott gól, de ennek ellenére, az 55. percben Zsófi Dávid révén sikerült az egyenlítés. A figyelmetlenség azonban az 59. és a 71. percben újabb gólt eredményezett az ellenfél számára. Ebben időszakban a széleken vezetett támadások jó része a középső zónában elakadt. Egy beívelés után a 81. percben Váradi István szép fejes góljával tért vissza a remény. Az utolsó 10-12 percben csapatunk jelenléte az ellenfél kapuja előtt állandósult. Szögletekkel, beívelésekkel veszélyeztettünk. A 89. percben ziccert rontottunk Pápa Gergő révén, így nem tudtunk gólt szerezni, ami azt jelentette, hogy csapatunk továbbra is pont nélküli. A fiúk a mérkőzés jelentős részében küzdöttek, akartak, lelkesedtek, de úgy látszik, ez még mindig kevés a hiányosságbeli problémák eltüntetéséhez, amivel sikeresek lehetünk.

Ugyanakkor köszönet azoknak a családoknak, nézőknek, szurkolóknak, akik továbbra is nagy létszámmal kilátogatnak mérkőzéseinkre, és igénybe veszik, illetve élvezik a szolgáltatásainkat, ami jelen pillanatban előrébb tart, mint a labdarúgásunk. Ez a látvány, ez az érdeklődés erőt kell hogy adjon a továbbiakban a csapat számára, hogy még az őszi mérkőzéseken pontokat szerezzen, gólokat lőjön, ami sava-borsa a labdarúgásnak.