Sárospataki Torna Club – Borsod Sport Klub

Szakmai vezetőnk így értékelte csapatunk elmúlt heti teljesítményét:

” Január 17 én kezdtük a felkészülést, majd három edzést követően a megyei első osztályban szereplő Alsózsolca BSK csapatát fogadtuk felkészülési mérkőzésen.

Mivel nagy kerettel rendelkezünk (22 játékos, amelyből heten U-19-s csapatunk tagjai), ezért 3 x 35 perces játékidőben egyeztünk meg.

Játékrendszerünk alapja a 4-2-3-1-s felállás volt, hangsúlyt fektetve a labda kihozatalokra, majd az ezekből történő felpasszokra elsősorban a védő, illetve a középső zónában.

Az alsózsolcai csapat letámadási próbálkozásait többször sikeresen és biztatóan oldottuk meg.

Ellenfelünk fegyelmezetten és zártam védekezett, így nehézséget okozva a szélek megjátszásában, illetve a mögéjük kerülésben, de voltak sikeres próbálkozásaink.

Külön kértem a játékosoktól, hogy sokat passzoljunk, amit be is tartottak, ellenben az első 35 percben keveset próbálkoztunk kapura lövéssel, erre a játék közben, illetve a szünetben is folyamatosan hívtam fel a figyelmüket.

A második harmadban már a cserék is szerepet kaptak. Ebben az időszakban voltak biztató támadásaink, jó elképzelések. Arra kértem a játékosokat, hogy bátran használják a kreativitásukat, hiszen ez a futballban nélkülözhetetlen.

Ebben az időszakban egyenrangú ellenfelei voltunk a megyei első osztályú csapatnak.

Ekkor már szép támadás felépítést láthattunk hátulról a védő zónából, ami beadással vagy kapura lövéssel ért véget. Ennek ellenére az ellenfelünk meg tudta fordítani a mérkőzést.

A harmadik 35 percben mindenki játék lehetőséghez jutott így megadva a lehetőséget ifjúsági játékosainknak is.

A szinte csak fiatalokból álló „csikó csapatunk” nem játszott alárendelt szerepet, szép játékot produkáltak.

A pozíciók elfoglalásánál, úgy a támadó, mint a védekező harmadban voltak hibák, amit a későbbiekben orvoslunk.

Természetesen nem az eredmény volt az elsődleges ha nem tanuljuk meg a rendszert játszani, illetve az abban rejlő előnyöket kihasználni.

Az egész heti teljesítményükkel elégedett vagyok (úgy az edzés, mint a mérkőzés), Jó látni a csapat lelkesedését, fegyelmezettségét, ami egy jó útra irányíthat minket.”

Kiemelkedően játszott: Horváth Z., Balogh M.

Jól játszott: Kerékgyártó Cs., Váradi, Bacsi, Bódi, Petercsák, Fodor

Elfogadhatóan játszott: Molnár, Solymosi, Budai, György A., Pájer, Zsiga, Mahalek, Szakács, Dimov, Sánta, Csikó, Pásztor